časopis na obrodu rodnej kultúry, prírodného života a duchovna

hlavná strana

 

Je múdre podmieňovať vynálezy politikou?

ČO S FEJSBUKOM, alebo – „GATE DOLE“

Polovtipník                                                                                                       Žiarislav píše:

16.4.15

V poslednej dobe niektorí pisatelia opakujú vetu, že ten a ten vystupuje proti západnej spotrebnej kultúre (politike), ale v pohode využíva fejsbuk a internet, ktorý bol v západnej (americkej) kultúre vymyslený. To je veľmi zaujímavý pochod mozgových vzruchov. Podľa takéhoto pochodu by nemal používať hodvábne šatky ten, čo nesúhlasí s čínskou politikou, lebo veď hodváb vymysleli Číňania (nehovoriac o papieri a pušnom prachu), nemal by rozdeľovať prvky podľa Mendelejevovej periodickej sústavy prvkov ten, kto nesúhlasí s politikou cárskeho Ruska. Nemal by používať koleso ten, kto si obtiera jazyk o Babylonu, lebo veď koleso vymysleli v Mezopotámii (monoteisti by jazdili len na koni) a nemal by lietať do vesmíru ten, čo nesúhlasí so Sovietmi, ktorí ako prvého vyslali mimo vzdušný priestor Gagarina. Tiež by nemal byť v inštitúte ten, kto nesúhlasí s Napoleonom, ktorý inštitúty zavádzal a nemal by jazdiť po ceste postavenej v protektoráte ten, kto nesúhlasí s vtedajším režimom. A na dedinách by sme mali zrušiť elektrické drôty a kanalizáciu, ktorú zaviedli komunisti. A kto nezdieľa hodnoty Indie, Číny a Južnej Ameriky, čo sú predpokladané pravlasti bavlny, isto by si mal zobliecť rifle, čo sú z nej utkané.

Mimochodom, prvú družicu - prvý satelit na svete - Sputnik - vymysleli, vyvinuli a vypustili Sovieti, teda ak chcete, Rusi. Západ potom tento vynález napodobnil. A vieme, že bez bez družíc by nešli nielen satelitné televízie, ale ani mobily, ani GPS ani internet. V tomto smere už naši mudrlanti politiku  vynálezmi do dôsledkov nepodmieňujú.

Sovietsky Sputnik - prvý satelit na svete - pzdroj: https://www.pinterest.com/pin/551128073122445374/

Podobné články:

14.4.15 SLOVENSKO JE STRED - Východ je na východe, západ na západe

 

 

 hlavná strana