VED.SK

ĎAKUJEME VŠETKÝM ČO POMOHLI A PRISPELI NA VYDANIE KNIHY

Miro Žiarislav Švický

 

Návrat Slovenov v duchu a slove

 

3. vydanie - vyšlo!

 

objednajte si knihu u nás

 

napíšte na diva@ved.sk:

 

 meno, adresu, počet kusov, či s prianím a  podpisom pisateľa

 

cena 12,90 € + poštovné

 

poštovné (platné pre SR):

1ks:

pri platbe vopred cez účet - 1,70,-€ (14,60 €)

pri platbe na dobierku - 2,50,-€ (15,40 €)

 

2ks:

pri platbe vopred cez účet - 2,40 € (28,20 €)

pri platbe na dobierku - 3,20 € (29 €)

 

3 a viacej kníh:

poštovné zdarma

 

číslo účtu: 0341186560/0900 Sl. Sp.

BIC: GIBASKBX,

IBAN: SK 96 0900 000 000 0341 186 560

-------------------------------------

do ČR posielame tiež, ale poštovné si hradí objednávateľ v plnej výške aj v prípade objednávky nad 3 ks

 

OHLASY

LS 5.1.15 - Dobrý večer prajem, práve som dočítal kus vašej knihy Žiarislav a musím dať za pravdu bývalému kolegovi, kamarátovi, ktorý má vaše prvé vydanie. Ten mi povedal, že keď dočítam túto knihu tak budem cítiť ako mnou prechádza Tá ohromná vlna slovenstva, ktoré bolo po celé tie stáročia udupávané. A teraz po prečítaní stati o Duchovných musím povedať, že som priam vo vytržení a neviem ako sa upokojiť. Za prvé z dôvodu toho ako cirkev systematicky ničila posvätné háje, mučila, predávala našincov do otroctva o Konštantínovom zákone (som katolík od narodenia ale o tomto sa v kostole ani z dlhej chvíle nezmienia). Pri čítaní tých riadkov mám doslova pred očami tie zverstvá a nepopísateľným pocitom cítim to bezprávie, beznádej, bolesť a utrpenie, ktorými si museli prejsť.

Na strane druhej vo mne horí oheň poznania, ktorý túži aby som ho priživoval ďalšími riadkami a dozvedel sa viac či už o minulých ale vďaka Bohu či Všehomírovi stále pretrvávajúcich. Vďaka Vám sa opäť túžim ponoriť do slovenskej literatúry a kníh, na ktoré odkazujete.

Dokonca nezávisle na knihe mám v hlave už pár mesiacov či možno rokov myšlienku venovať sa bylinkám a liečivým pomôckam z nich a neskonale ma nadchlo, že toto povolanie či skôr poslanie na Slovensku stále žije a verím tomu, že raz sa budem u nejakej babky korenárky alebo dedka olejkára priúčať :).

Taktiež som nadšený z vašej stránky ved.sk a napĺňa ma úplnou radosťou to, že stále držíte pri živote staré zvyky... no skrátka je toho veľa a ja som mal potrebu v tom zápale Vám o tom napísať :) a poďakovať za neskutočne ŽIVÚ knihu. Ospravedlňujem sa ak som vyrušoval ale ďakujem a prajem veľa dobrého.

 

Maroš Puchovský nám napísal:

Ahoj Miro, na jeden dúšok som prečítal tvoj nový Návrat Slovenov a skutočne klobúk dole - vynikajúce, pútavé a bystré a pritom vedecky podložené. Skvelé dielo, blahoželám :-)

 

Tono Michalík nám napísal: Ďakujem Žiarislav za skvelú knihu.! Skvelý počin pre všetkých Slovanov, nielen Slovákov. Je to čin hodný sňatia klobúka a hlbokej   poklony. Miesto svätenia knihy pod hradom Devín bolo vybrané tiež mimoriadne šťastne. Jedna pani čakajúc v dlhom rade na knihu sa vyjadrila, že to miesto na sútoku Moravy a Dunaja má magickú silu. Asi to tak cítili aj štúrovci, ktorý tam prijímali staroslovienske mená. Lepšie miesto na posvätenie takejto knihy sa nájsť nedalo! Ešte raz srdečná vďaka.

 

Hodnotenie knihy na portále Martinus: Kniha je výborne napísaná je plná faktov, dedukcii, plná výsledkov badeteľskej práce autora na doteraz málo publikovaných faktoch o živote starých Slovanov, našich predkov a našej kultúre z predkresťanskej éry. Vyvracia mnohé mýty, ktoré sa nám snažili vsugerovať prostredníctvom inej kultúry (väčšinou veľmi nekultúrne) neslovanský dobyvatelia Európy. Kniha odkrýva mnohé fakty o úmyselnom potláčaní našej pôvodnej kultúry, písme a viere. Odporúčam každému, kto chce hľadať svoje historické korene. 

 

Miroslav Vrána nám napísal: Veľká vďaka Žiarislavovi a celému kruhu obetavcov, ktorým sa podarilo vydať túto knižku. Chvála a sláva!

_________________________

Kniha, ktorá vzbudila záujem o pôvodnú slovenskú a slovanskú duchovnú kultúru

Kniha, po ktorej sa obnovili Slnovraty a iné slovanské sviatky

Kniha, po ktorej sa začalo slávnostné prijímanie slovanských mien

Kniha, po ktorej mnohí objavili úctu k prírodným živlom a silám

Kniha, po ktorej nastal rozvoj novodrevnej hudby a inej kultúry

Kniha, vďaka ktorej mnohí viac pochopili vedomie a vieru predkov

Kniha, vďaka ktorej sa mnohí prihlásili na štúdia národopisných vied

Kniha, ktorá mnohým zmenila život

Ľudia z národa, ktorý načiera z duchovnej podstaty, sú pokojní a vyrovnaní, aj keď musia naraz čeliť ťažkým búrkam. Ľudia zábudlivého, splašeného, hoci aj "moderného európskeho národa" sú často buď sebeckí, neúctiví nafúkanci, alebo roztrasení nešťastníci, ktorí berú tabletky na upokojenie a zľaknú sa aj šelestu padajúceho lístia.

 

Môžeme si vybrať, či budeme tancovať tak, ako pískajú vypočítavci, alebo či budeme sami sebou. Pretože stromu, ktorý sa odkloní od vlastných koreňov, hrozí pád. No strom, ktorý pokojne prirodzene a sebavedome rastie v súlade s vlastnou podstatou, sa nemusí obávať, že ostane utajený. Ani pred sebou, ani pred inými. Je pochabé vyžadovať od iných, aby nás poznali a chápali, keď my sami sa nepoznáme a nechápeme. Nastala doba, keď udupávanie našich prírodných hodnôt prinieslo hrozivé výsledky. Človek sa odtrhol od rodnej prírody, od jej ducha a spôsobil nerovnováhu na Matke Zemi. Zem sa začala nezastaviteľne otepľovať. Topia sa ľadovce, stúpa more, voda vezme pobrežia, vetry budú duť viac a viac. Začalo sa nové sťahovanie národov. Mali by sme sa posilniť na duchu. Pomôže nám obroda pôvodnej kultúry. Nie malá. Nie nesmelá. Nie bojazlivá a zakríknutá. Nie vymyslená a lživá. Ale pravdivá, vnímavá, vedomá a mocná.

V rokoch 1997 – 1998 sa rozchytala kniha historických esejí Miroslava Švického. Časti tejto knihy boli písané a uverejnené v roku 1995 ako seriál Návrat Slovienov a iné časti sú prepisom jeho prednášok. V zlúčenej podobe vyšla vlastným nákladom v roku 1997. Dnes, po vyše 16 rokoch, 13 rokov po prijatí mena Žiarislav, knihu upravuje na opravené rozšírené vydanie, aj s historickými zdrojmi, už nie len ako eseje, ale ako vedomecké, historicko-filozofické state o našom pôvodnom, prírodnom duchu.

Podporiť knihu môžete: dobrým slovom, obeživom, rozširovaním, pozvaním na besedu o knihe (po jej vydaní), pomocou s distribúciou, ...

Ak máte radi našu pôvodnú kultúru, alebo aspoň chcete podporiť jej rozvoj, prispejte na vydávanie naších knih.

Účet: 0341641930/0900 Sl.sp., Variabilný symbol: 4444, Správa pre príjemcu (ak je možné): Návrat Slovenov

Alebo na adresu: Vydavateľstvo Diva, pošt.pr.3, Kokava n.R., 985 05

(Prosíme o podanie správy o podpore, aby sme mohli dať darcom poďakovanie v knihe a v prípade výraznejšej podpory zaslať upomienkové darčeky. (Naše spojenie diva@ved.sk)

ĎAKUJEME

 

 

"NÁVRAT SLOVENOV v duchu a slove"

- kniha o duchu, pôvodných svätostiach, prírodných živloch, znameniach, o pomenovaní a dejinách Slovenov

- v slovenských, slovanských a indoerópskych súvislostiach

- i v podmienkach zákazov a prenasledovania inváznou kultúrou

- a o vedomeckej podstate pôvodného duchovna

- so zdrojmi z oblasti koreňoslovia (etymológie), dejín (histórie), národopisu (etnografie),  duchovna (religionalistiky) a ďalších odborov

- kniha obsahuje CD s 15 autorskými piesňami - výber z autorovy hudobnej tvorby

Počet strán: 232 strán

    Väzba: pevná väzba

    Rozmer: 145×212 mm

    Hmotnosť: 400 g

    Jazyk: slovenský jazyk

    ISBN: 978-80-97-1550-3-2

    Rok vydania: 2016

Vydalo Vydavateľstvo Diva - Kokava nad Rimavicou

UKÁŽKY Z KNIHY:

Prečo Slovenov? - Ukážka z rozšíreného 2.vydania  knihy "Návrat Slovenov v duchu a slove" - alebo: Ako označovať obyvateľov Slovenska z obdobia 9. storočia?

Mnoho božských mien - úryvok z knihy Návrat Slovenov v Duchu a slove - 2.vydania

DEDIČI, NIE POHANIA! - úryvok z 2.vydania knihy (v prvom vydaní pod názvom "Žiadny pohania")

O ŽENÁCH V PôVODNOM DUCHOVNE - úryvok z 2.vydania knihy (v kapitole "Div, divy, Boh, božstvá...")

Vysvetlivky k Návratu Slovenov v duchu a slove - z 2.vydania knihy

O OHNI a SLNOVRATE Ukážka z 1. vydania knihy  "Návrat Slovenov v duchu a slove"

články:

22.8.14  NÁVRAT Návratu Slovenov - recenzia knihy Návrat Slovenov v duchu a slove - Bohdan Dobroslav Ulašin píše

NOVÝ NÁKLAD Žiarislavovej knihy Návrat slovenov pre vedecké a školské použitie

Vysvetlivky k Návratu Slovenov v duchu a slove - z 2.vydania knihy

30.7.14 Na Návrat Slovenov v duchu a slove bol na Devíne rad ako pred tuzexom.

30.5.14 Návrat Slovenov na Slnovrate, letné tábory a Vatra - Nudiť sa? Niekedy to človek skúša. Je to veľmi vzrušujúce.. rozhovor so Žiarislavom o veciach čo prídu

27.11.13 - KNIHA NÁVRAT SLOVENOV BUDE MAŤ HUDOBNÚ PRÍLOHU - rozhovor so Žiarislavom

3.10.13 - „Človek sa nešarpe. Opravuje NÁVRAT SLOVENOV“

staršie ohlasy:

15.1.14 - Podávam správu o podpore knihy Návrat Slovenov. Verím, že sa podarí zrealizovať jej vydanie a pomôže na Ceste mnohým bytostiam.   S úctou Vojtech

1.12.13 - Obsahovo je budúca knižka tak skvelá, že ju nemôžu pre nedostatok času "pokaziť" nejaké gramatické či formátové chyby. Inak znovu chvála veľká, že sa tohto môžem zúčastniť, mám z toho veľkú radosť, tuším ani nezaspím ako mám plnú hlavu ale aj srdce :-) Veľa živy a zdaru prajem, Ž.

30.11.13 - Napísala nám korektorka: ...Inak nemôžem nenapísať, že to čo som prečítala - hoci v rýchlosti a so zameraním sa na formu - je skvelé. Či úvahy zamerané na slovenstvo či všeplatné úvahy týkajúce sa viery a vedomia, sú krásne  sformulované -výstižné, jasné a celostné, neútočiace a predsa bez strachu pomenovať stav vecí. Naozaj ďakujem, že môžem prispieť aspoň malilinkou troškou k tejto knihe. Je to pre mňa veľkým potešením. Chvála, Žanet

Pozdravujem Vás! Pár dní dozadu ma premkla vôľa natrafiť na knihu Návrat Slovenov a preštudovať ju. A ajhľa, bez toho, že by som po nej začal prituho pátrať, dnes na vašej stránke klikol som na odkaz  - pripravuje sa vydanie knihy Návrat Slovenov! Celý rozradostený urobil som pár klikov (nie kľukov) navyše a poslal nejakú peňažnú energiu na uvedený účet. Som presvedčený, že sa peniaze vyzbierajú a bude to v dohľadnej dobe. Všade naokolo mňa vnímam, ako sa ľudia prebúdzajú a to sa musí odraziť... Prajem veľa sily a živého ducha! So srdečným pozdravom Michal - Trenčín

Ahoj, Žiarislav, všimla som si, že plánuješ znovuvydanie knihy Návrat Slovenov. Veľmi ma táto správa potešila, radosť mám aj z toho, že tam budú uvedené aj zdroje a bude to trochu obšírnejšie. Prajem krásny deň Zorana

...a ešte dodatočne podavam spravu o podpore knihy Navrat Slovenov. CHVALA!!! Nech to výjde!. Tibor

Pani Diva, pozdravujem) Po prečítaní informácie o pripravovanej knihe mi je ľúto, že nie som milionárkou, aby som podporila dobrú vec. Keďže mám len 270-eurový dôchodok a k nemu 10 vnúčeniec, nezostáva mi toho veľa na "dobré skutky", no rada by som Vám poslala aspoň symbolických 10 eur a potom si kúpila Žiarislavom vydanú novú knihu.... Osobne si myslím, že je potrebná zmena v myslení Slovákov a prinavrátenie k prírode s ktoru naši predkovia žili v súlade a mali ju v hlbokej úcte, keďže bola pre nich zdrojom nevyčerpateľných hodnôt tak pre život, ako aj pre duchovný rozvoj... Mám odstup od akejkoľvek náboženskej viery a najbližie srdcu mi je to, čo súvisí s prírodou, a s tou Sloveni žili v zhode a učíte to mladých ľudí aj Vy....Pošlite mi prosím adresu, na ktorú Vám môžem z toho mála poslať tých 10 eur a budem povďačná, ak ma dáte do zoznamu na objednávku knihy, ktorá vyjde a verím tomu, že vyjde. Ďakujem Vám za správne pochopenie. Brezanka

Ahoj v Dive, mam prakticku otazku. Chcem poslat obetinu na novo pripravovanu knihu cez paypal a ostala som visiet,lebo neviem meno prijemcu.... .Mate skusenosti s niekym kto vam posielal zo zahranicia??? Dajte vediet prosim,rada by som prispela a tak sa podakovala za kopec krasneho citania a pozerania po inspirujucich obrazkoch na internetovej  Rodnej Ceste. Zijem v Spojenyvh Statoch. Ziarislav mas krasne ovecky aj kozicky a to nehovorim o psoch. Velmi Ti dakujem za vsetko co robis pre spolocnost, ja sama som z toho velmi vela nacerpala. Vdaka patri aj tvojej zene Lade. Prajem Vam vsetko dobre a zdravim na Medzu. Stala citatelka a posluchacka Bea

 

hlavná stana